UWAGA: Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy Google AdSense oraz statystyk Google Analytics. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Przeczytaj więcej nt plików cookies.

Audi A4 B7 opinie

Opinia Mariusza z Wrocławia, użytkownika Audi A4 2.0 TDI Quattro z 2006 od 1 roku:

Moje B7 kupiłem z komisu. Samochód przed zakupem był sprawdzony na stacji diagnostycznej, zawieszenie i wszystko było w porządku więc go kupiłem. Napęd Quattro daje niesamowitą przyczepność. Właśnie skończyła się zima, nie ma śniegu w jakim to auto stanie, mimo że zimówki które w nim miałem miały tylko 4 mm. Gorzej było z hamowaniem... ale to wina opon.

Silnik pracuje nie ma problemów z rozruchem ani z nierówną pracą. Dowiedziałem się jednak w warsztacie specjalizującym się w Audi że przebieg - 190 000 km na 100% jest cofany. Trudno. Usuwałem wałki równoważące z silnika, do zrobienia mam teraz filtr DPF. Pali mi niestety dość dużo. Przy dynamicznej jeździe miejskiej 10 litrów ON średnio - gdybym widział wcześniej, że będzie tyle palić to bym kupił 3.0 TDi.

Opinia Roberta z Lipska, który posiada A4 2.0 TDI z 2007 roku od 4 lat:

Dla mnie to Audi jest za słabe, szukałem mocnej benzyny ale kupiłem ten egzemplarz w super cenie. Jeździłem bez przerwy, dużo tras Polska <-> Niemcy i nic się nie działo więc auto zostało na długo ze mną. Kupiłem go z pewnym przebiegiem od znajomego Niemca, w którego firmie pracuje. Miał wtedy 40 000 km przebiegu. Teraz ma 164 000 km no i  niedawno zaczęły się problemy. DPF non stop się regenerował. Byłem w serwisie: okazało się że to wina turbiny, które pobiera olej. Mimo że samochód ma taką moc jak na początku a oleju nie ubywa... po rozebraniu układ dolotowy był mokry. Turbina została zregenerowana, DPF działa OK. Kosztowało mnie to 2000 pln i to wszystkie wydatki związane z silnikiem przez ten okres.