UWAGA: Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy Google AdSense oraz statystyk Google Analytics. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Przeczytaj więcej nt plików cookies.

Konkurencja A4

A4 należy do samochód klasy średniej premium. Jest to klasa droższych, lepszych samochodów klasy średniej. W tej klasie A4 ma odwiecznych konkurentów, pozostałych przedstawicieli tzw. niemieckiej trójki:

Jako jedyne z niemieckiej trójki posiada przedni a nie tylny napęd w standardzie. Kiedyś, za czasów B5 i starych Audi 80 było to dużą zaletą, gdyż dzięki temu średniej klasy Audi było łatwe do opanowania przez mało zaawansowanych kierowców. Dziś, dzięki bardzo zaawansowanym systemom kontroli trakcji, praktycznie nie ma to wpływu na bezpieczeństwo. Przewaga standardowego napędu została więc zniwelowana.

A4 posiada jednak najbardziej zaawansowany napęd na 4 koła Quattro.

Dodatkowo Audi słynie z lepiej zabezpieczonych przed korozją nadwozi.

Na rynku europejskim A4 konkuruje dość często z Alfa Romeo 159 (dawniej 156). Ten model, również jak Audi, posiada standardowo przedni napęd (w niektórych wersjach również na wszystkie cztery koła).