UWAGA: Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy Google AdSense oraz statystyk Google Analytics. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Przeczytaj więcej nt plików cookies.

Audi side assist

Audi side assist to system, który za pomocą radaru "obserwują" przestrzeń za samochodem i sygnalizują diodami LED umieszczonymi w obudowach lusterek gdy pojazdy jadące za naszym samochodem są w niebezpiecznej przestrzeni, czyli np. nas wyprzedzają z prawej lub lewej stronie.

System "widzi" nie tylko samochody, które są w lusterku, ale także te pojazdy, które są w tzw. martwym polu przez co minimalizuje możliwość spowodowania kolizji poprzez wjechanie na pas po którym porusza się szybko inny samochód, czyli zajechania komuś drogi.

System ułatwia zarówno jazdę miejską, podczas której następuje częsta zmiana pasów ruchu, np. na drodze wielopasmowej podczas skrętu w lewo czy prawo, ale również jazdę autostradową, co ma niebagatelne znaczenie w Niemczech gdzie na autostradach nie ma ograniczeń prędkości, ale także w Polsce, gdzie wielu kierujących ich po prostu nie przestrzega...